Kontakt

Potrzebujesz pomocy lub dodatkowych informacji?

zadzwoń:

 

+48  22 393 8004
+48  608 677 163 

(poniedziałek - piątek godz. 10-18, sobota godz. 10-14)

 

lub napisz:

 

cv@e-karnisze.com

Bezpieczne zakupy

Posiadamy certyfikowany międzynarodowy znak jakości gwarantujący bezpieczeństwo zakupów

TrustedShops znak jakości i gwarancja bezpiecznych zakupów

 

 

Bezpieczeństwo danych i strony www gwarantuje certyfikat SSL, który szyfruje wszelkie dane i transakcje

Certyfikat SSL chroni dane w sklepie e-karnisze.com

Systemy płatności
System płatności Przelewy24 - zapłacisz przelewem, kartą lub przez telefon komórkowy
Zapłać telefonem z Blikiem
System płatności PayU - przelew, karta, raty
Płatność Masterpass
Zakupy na raty

 

Informacja o zakupie na raty PayU

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Facebook
Regulamin zakupów do 24.12.2014

Regulamin Sklepu Internetowego

obowiązujący do dnia 24 grudnia 2014

 

 I.           Informacje ogólne

Sklep internetowy e-karnisze  dostępny pod adresem e-karnisze.com prowadzony jest przez firmę MDecor studio Ewa Młynczyk, z siedzibą w Warszawie (01-445), przy ul. Ciołka 13/418, wpisaną Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej (REGON) pod numerem 010761464. Sklep jest zgłoszony do GIODO nr zgłoszenia 17990/2012

 1. Sklep internetowy e-karnisze, zwany dalej Sklepem, prowadzi sprzedaż towarów i usług za pośrednictwem sieci Internet.
 2. Sklep prowadzi działalność na terenie Polski  według prawa polskiego.
 3. Wszystkie produkty oferowane przez Sklep są nowe,  pozbawione wad fizycznych i dopuszczone do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
 4. Wszystkie ceny podawane w Sklepie są cenami brutto wyrażonymi w walucie polskiej, a także w euro, dolarach i funtach brytyjskich.
 5. Klientem Sklepu może zostać zarówno firma jak i osoba fizyczna.
 6. Przedstawiona przez Sklep oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.).

 

II.            Zasady zamawiania

 1. Do złożenia zamówienia w Sklepie  jest wymagane założenie konta klienta. 
 2. Zamówienia można składać zarówno  poprzez  system logowania klienta na  stronie e-karnisze.com (klienci zarejestrowani),  jak również z wykorzystaniem innych dróg komunikacji:

   

  • mailowo,
  • telefonicznie,
  • listownie, 

   

 3. Zamówienie wymaga potwierdzenia ze strony klienta. Sklep oczekuje na potwierdzenie zamówienia mailowo lub telefonicznie 7 dni. Po tym terminie niepotwierdzone zamówienie zostaje anulowane. Potwierdzone zamówienie zostaje przyjęte do realizacji. 
 4. Po przyjęciu zamówienia  do realizacji na adres mailowy Klienta wysłany zostanie mail z numerem rachunku bankowego,  numerem i podsumowaniem zamówienia.  Umowa sprzedaży zostaje zawarta z chwilą otrzymania przez Kupującego tej wiadomości potwierdzającej przyjęcie zamówienia. 
 5. Sklep oferuje możliwość sprowadzenia towaru nie znajdującego się w ofercie sklepu na specjalne zamówienie. W takim przypadku konieczne jest jednakże pisemne potwierdzenie przez sprzedającego  i kupującego ustaleń związanych z istotnymi warunkami zamówienia. 
 6. Zamówienie specjalne może być opłacane wyłącznie na drodze przedpłaty (przelew lub płatność elektroniczna). 
 7. Sklep nie wystawia faktur VAT. Na sprzedany towar wystawiany jest wyłącznie rachunek. 
 8. Klient może zrezygnować z zamówienia do 24 godzin od otrzymania jego  potwierdzenia ze strony sklepu, może też domawiać produkty w ramach tej samej dostawy dopóki wysyłka nie zostanie zrealizowana (towar przekazany kurierowi).  Domówienie artykułów do zamówienia, które już jest w realizacji może spowodować wydłużenie czasu dostawy.
 9. W chwili wysłania towaru Klient otrzyma powiadomienie mailowe na adres, który podał podczas składania zamówienia.    
 10. Informacje dotyczące rezygnacji Klienta z zamówienia lub zmian w zamówieniu mogą być wprowadzone poprzez kontakt telefoniczny lub e-mailowy ze sklepem. 
 11. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem lub przedłużającym się czasem kompletowania zamówienia (przekraczającym  4-5 dni roboczych), Klient zostaje niezwłocznie poinformowany o tym fakcie i może wybrać następujące opcje:

   

  •  realizacja częściowa zamówienia,
  •  wydłużenie czasu oczekiwania,
  •  anulowanie całego zamówienia  

   

 12. Właściciel Sklepu zobowiązuje się do dbałości o aktualność cen wyświetlanych  na stronie. 

 

III.            Rejestracja klienta w Sklepie internetowym  e-karnisze.com

 1. Klient może założyć konto w sklepie. W tym celu powinien skorzystać z mechanizmu rejestracji oferowanego na stronie sklepu 
 2. Nazwą konta (loginem Klienta) staje się jego adres mailowy.
 3. Klient jest zobowiązany do zgodnego z prawdą wypełnienia formularzy. Podanie nieprawdziwych lub niepoprawnych danych może skutkować odmową  realizacji zamówienia.
 4. W trakcie rejestracji konta wysyłany jest do Klienta link weryfikujący. Konto zostaje aktywowane dopiero po wykorzystaniu przez  Klienta tego linku.
 5. Klient ma prawo wglądu we własne dane, ich zmiany, a także ma możliwość usunięcia konta.
 6. Pozostałe kwestie związane z ochroną danych osobowych Klienta omówione zostały  w dokumencie Polityka Prywatności znajdującym się pod adresem  e-karnisze.com/polityka-prywatnosci .

 

IV.            Płatności i Wysyłka

 1. Towary zostają wysłane do Klienta po skompletowaniu zamówienia, a w przypadku wyboru formy płatności przedpłatą także po zaksięgowaniu wpłaty.
 2. Koszty wysyłki towaru ponosi Klient, chyba, że jego zamówienie osiągnęło poziom gwarantujący darmową wysyłkę.
 3. Opcje płatności oraz informacje o formie, koszcie i przewidywanym czasie dostawy:

  a) Sklep oferuje następujące opcje  płatności: 

  • wpłata na konto (przelew),
  • płatność elektroniczna poprzez systemy płatności Przelewy24 lub PayU,
  • płatność przy odbiorze (pobranie) po wpłaceniu zaliczki (40%) przy zamówieniu,
   

  b) Formy i koszty  dostawy:  

  Zamówienia o wartości powyżej 1000,00 zł opłacone z góry -  dostawa gratis.

  Zamówienia o wartości powyżej 1000,00 zł płatne przy odbiorze - koszt dostawy 56 zł.

  Zamówienia do kwoty 1000,00 zł: 

  1)   W przypadku płatności przelewem  lub płatnością elektroniczną:       

  • Kurier - do 5 kg, maksymalna długość paczki 160 cm, karton, tuba:  84,02 zł; – do 30 kg, maksymalna długość paczki 270 cm, karton, tuba:  105,00 zł;

  2)  W przypadku płatności za pobraniem:   

  • Kurier – do 5 kg, maksymalna długość paczki 200 cm, karton, tuba:  140,01 zł; – do 30 kg, maksymalna długość paczki 270 cm, karton, tuba:  161,00 zł;
  •  Nie jest możliwe pobranie dla przesyłek dłużycowych. 

  3)     Odbiór osobisty w siedzibie firmy w Warszawie, ul. E. Ciołka 13/418:  - do 5 kg, maksymalna długość paczki 160 cm, karton, tuba:  84,02 zł; – do 30 kg, maksymalna długość paczki 270 cm,   karton, tuba:  105,00 zł. 

   W przypadku  ponadwymiarowych przesyłek gabarytowych (o długości powyżej 270 cm)  przesyłki muszą być nadawane transportem dłużycowym za dodatkową opłatą  450 zł. 

  W celu uniknięcia dodatkowych kosztów przesyłki  długie elementy (rury, profile) są  przecinane na pół w celu dostosowania długości  do standardowej przesyłki. W przypadku życzenia aby karnisz o długości powyżej 270 cm był w jednej części prosimy o zaznaczenie takiej informacji w uwagach do zamówienia lub w wiadomości email.  

 4. Czas realizacji zamówienia = czas skompletowania zamówienia + czas dostawy przez firmę przewozową. Przewidywany czas skompletowania zamówienia wynosi 3-5 dni roboczych. Przewidywany czas dostawy w przypadku Firmy Kurierskiej to 4-5 dni roboczych (z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt).  

 

V.            Reklamacje i Zwroty

Wszystkie pozycje z oferty Sklepu objęte są rękojmią kupiecką. Właściciel Sklepu dokłada wszelkich starań, aby zamówione artykuły dotarły do Klienta w idealnym stanie.

 

           Zwroty

 

 1. Zgodnie z art. 7 ustęp 1. ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Termin 10 dni rozpoczyna się w dniu otrzymania przez Konsumenta towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.  Oświadczenie należy przesłać na adres firmy MDecor studio prowadzącej sklep: 01-445 Warszawa ul.  Ciołka 13/418. 
 2. Oświadczenie o odstąpieniu  Konsument może także przesłać na adres e-mail: cv@e-karnisze.com.
 3. Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa Kupujący.
 4.  Na mocy art. 10 ust. 3 tejże ustawy prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadku świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą. 
 5. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Zakupiony towar należy zwrócić na adres: 
            MDecor studio   01-445 Warszawa, ul. Ciołka 13/418.

 

           Reklamacje

 1. W przypadku stwierdzenia przez Klienta niezgodności dostarczonego towaru z umową lub wykrycia wad należy niezwłocznie skontaktować się ze Sklepem w celu uzgodnienia sposobu zwrotu lub dostarczenia  towaru w celu naprawy lub odesłać go na adres firmy MDecor studio 01-445 Warszawa, ul.  Ciołka 13/418.
 2. Do reklamowanego towaru prosimy dołączyć informację zawierającą opis wady produktu lub niezgodności.
 3. Zgodnie z  przepisami Ustawy z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego,   w przypadku potwierdzenia zasadności reklamacji Sklep dokona naprawy lub wymiany wadliwego towaru na pełnowartościowy. Jeśli wymiana lub naprawa nie będą możliwe lub stanowiłyby nadmierny koszt, Sklep zwróci Klientowi pieniądze. Ponadto Sklep zwróci Klientowi  koszty odesłania wadliwego produktu.

 

VI.            Bezpieczeństwo i Polityka Prywatności

Właściciel sklepu internetowego e-karnisze.com  jako administrator danych osobowych przekazywanych przez klientów Sklepu zapewnia iż:

 1. Dane osobowe Klientów Sklepu są zbierane, przechowywane, przetwarzane i zabezpieczane przez Administratora zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w zgodzie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z pózn.zm.)
 2. Dane osobowe gromadzone przez Administratora Sklepu służą realizacji zobowiązań wobec Użytkowników Sklepu, a także, jeśli Użytkownik wyrazi taką zgodę - w celach marketingu własnego (newsletter) dotyczącego oferowanych produktów i świadczonych przez Sklep usług  zgodnie z Art. 23 ust. 1 pkt 5 Ustawy.
 3. Dane osobowe Klientów nie są przekazywane stronom trzecim.
 4. Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych, poprawiania ich lub żądania ich  usunięcia.
 5. Pozostałe kwestie związane z ochroną danych osobowych Klienta omówione zostały w dokumencie Polityka Prywatności który dostępny pod adresem e-karnisze.com/polityka-prywatnosci .

 

VII.            Postanowienia końcowe.

 1.  Aktualna wersja regulaminu jest zawsze dostępna dla Klienta na stronie sklepu  e-karnisze.com w zakładce Regulamin zakupów. Kupujący może go utrwalić w pamięci swojego komputera lub wydrukować. W trakcie realizacji zamówienia oraz w całym okresie opieki po sprzedażowej Klienta obowiązuje regulamin zaakceptowany przez niego przy składaniu zamówienia za wyjątkiem sytuacji, kiedy Klient uzna go za mniej korzystny od aktualnego i poinformuje Sklep o wyborze aktualnego jako obowiązującego.      
 2. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie danych zamówienia oraz Regulaminu zakupów następuje za pośrednictwem poczty elektronicznej. Regulamin można pobrać w wersji PDF korzystając z linku na dole tej strony. Dane zamówień dostępne są także w ramach konta po zalogowaniu.
 3. Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Klienta. Nie może być również w ten sposób interpretowane, gdyż w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem Sklep deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego przepisu regulaminu.
 4. O zmianach regulaminu i ich zakresie zarejestrowani Klienci będą powiadomieni drogą elektroniczną (na wskazany przy rejestracji lub zamówieniu e-mail). 
  Zmiany wprowadzane będą w celu dostosowania regulaminu do obowiązującego stanu prawnego.
 5. Klient ma prawo nie wyrazić zgody na zmiany wprowadzone do regulaminu i niezwłocznie zwrócić się do Właściciela Sklepu o usunięcie jego konta ze Sklepu. Jeżeli tego nie zrobi, przyjmuje się, że Klient zaakceptował zmieniony Regulamin.
 6. Sprzedający zapewnia Klientowi poprawność działania sklepu internetowego w następujących przeglądarkach: IE wersja 7 lub nowsza, FireFox wersja 3 lub nowsza, Opera wersja 9 lub nowsza, Chrome wersja 10 lub nowsza, Safari z zainstalowanymi najnowszymi wersjami JAVA i FLASH, na ekranach o rozdzielczości poziomej powyżej 1024 px. Używanie oprogramowania firm trzecich mających wpływ na funkcjonowanie i funkcjonalność przeglądarek: Internet Explorer, FireFox, Opera, Chrome, Safari może mieć wpływ na poprawne wyświetlanie sklepu, dlatego w celu uzyskania pełnej funkcjonalności sklepu e-karnisze.com, należy je wszystkie wyłączyć.
 7. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie zastosowanie mają zastosowanie odpowiednie obowiązujące przepisy prawne.
  (przepisy Ustawy o świadczeniu Usług drogą elektroniczną, Ustawy o ochronie danych osobowych oraz Kodeksu Cywilnego).
 8. Wszelkie spory wynikające z umów zawieranych pomiędzy sklepem e-karnisze.com a Kupującym lub w związku z nimi będą przedmiotem mediacji. Gdyby w terminie 30 dni od wyznaczenia mediatora lub w innym dodatkowym terminie uzgodnionym przez strony mediacja nie doprowadziła do zawarcia ugody, spór zostanie ostatecznie rozstrzygnięty przed sądem właściwym rzeczowo i miejscowo.

 

 

                 pobierz regulamin (PDF)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl