O firmie Casa Valentina

O firmie Casa Valentina

 

Firma Casa Valentina powstała w 1983 r jako rzemieślnicze przedsiębiorstwo rodzinne. Dziś jest światową marką słynącą z produkcji najwyższej jakości karniszy metalowych.


Na początku produkowano je tylko z mosiądzu, obecnie z perfekcyjnym wyczuciem łączy się różne materiały, dzięki czemu produkty wyróżniają się designem i jakością. W celu zapewnienia tej najwyższej jakości Casa Valentina nieustannie inwestuje w maszyny higt-tech, a wszystkie etapy produkcji są monitorowane przez wykwalifikowanych pracowników.

Casa Valentina fabryka we Włoszech


Fabryka otoczona pięknym ogrodem zajmuje obecnie 11000 metrów kwadratowych powierzchni. Nowoczesny w pełni zautomatyzowany park maszynowy umożliwia realizację ponad trzystu zamówień dziennie i sytuuje firmę wśród najbardziej zaawansowanych technologicznie w swojej branży.

 

Casa Valentina firma we Włoszech

Produkty firmy są obecnie znane i sprzedawane na całym świecie w wielu krajach nie tylko Europy lecz także Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki i Australii, a w samej Europie w Hiszpanii, Szwajcarii, Rosji i w Polsce istnieją stałe filie dystrybucji produktów fabryki z Włoch. 

Casa Valentina nie podejmuje produkcji seryjnej. Każdy egzemplarz jest wykonywany na oddzielne zamówienie wg konfiguracji określonej przez zamawiającego. 

Każdy produkt opuszczający fabrykę we Włoszech jest sygnowany zastrzeżonym znakiem firmowym Casa Valentina logo, który identyfikuje oryginalne produkty firmy.

Elementy dekoracyjne takie jak np. zakończenia karniszy lub dodatki ze szkła Murano czy z ceramiki są wykonywane często ręcznie, co nadaje im unikalnego, artystycznego charakteru. 

 

Ekskluzywne karnisze firmy Casa Valentina

 

Do produkcji karniszy i dekoracyjnych dodatków do aranżacji okien używane są najlepsze materiały takie jak mosiądz, stal, aluminium, żelazo (kute), drewno lub fornir drewniany.

Dekoracyjne wykończenia i detale wykonywane są ze szkła z Murano, kryształów Swarovski, muszli, masy perłowej, skóry, a także pokrywane folią ze złota i srebra.

Istnieje ponad 150 możliwości wykończenia elementów metalowych (drążków i profili), które mogą być galwanizowane,  lakierowane na różne kolory, wypełniane lub pokrywane innymi materiałami. 

Niezwykle urozmaicone formy nie tylko zakończeń karniszy ale także zawieszek, jak oryginalne kółka, klipsy, klamerki, haczyki stwarzają możliwość  niezliczonych i niepowtarzalnych aranżacji i wykreowania idealnej harmonii dekoracji okiennej ze stylistyką wnętrza.

Zobacz jak wygląda fabryka i procesy produkcyjne oraz jak są produkowane ekskluzywne rolety Casa Valentina.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl