Kontakt

Potrzebujesz pomocy lub dodatkowych informacji?

zadzwoń:

 

+48  22 393 8004
+48  608 677 163 

(poniedziałek - piątek godz. 10-18, sobota godz. 10-14)

 

lub napisz:

 

cv@e-karnisze.com

Bezpieczne zakupy

Posiadamy certyfikowany międzynarodowy znak jakości gwarantujący bezpieczeństwo zakupów

TrustedShops znak jakości i gwarancja bezpiecznych zakupów

 

 

Bezpieczeństwo danych i strony www gwarantuje certyfikat SSL, który szyfruje wszelkie dane i transakcje

Certyfikat SSL chroni dane w sklepie e-karnisze.com

Systemy płatności
Płatności Shoper Autopay
System płatności Przelewy24 - zapłacisz przelewem, kartą lub przez telefon komórkowy
Zapłać telefonem z Blikiem
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Facebook
Regulamin sklepu

 

Regulamin Sklepu Internetowego e-karnisze.com

Obowiązujący od dnia 19 lutego 2024

 

 I.     Informacje ogólne

Sklep internetowy e-karnisze  dostępny pod adresem e-karnisze.com prowadzony jest przez firmę MDecor studio Ewa Młynczyk, z siedzibą w Warszawie (00-020), przy ul. Chmielnej 2/31, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez Ministra Gospodarki oraz do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej (REGON) pod numerem 010761464. NIP 5261049203. Sklep jest zgłoszony do GIODO nr zgłoszenia 17990/2012.

Kontakt ze sklepem we wszelkich sprawach możliwy jest przez adres email: cv@e-karnisze.com, telefon  22 393 8004 (poniedziałek – piątek w godz. 10 – 18) lub formularz kontaktowy.

  1. Sklep internetowy e-karnisze, zwany dalej Sklepem, prowadzi sprzedaż towarów i usług za pośrednictwem sieci Internet.
  2. Sklep prowadzi działalność na terenie Polski  według prawa polskiego.
  3. Wszystkie produkty oferowane przez Sklep są nowe  i dopuszczone do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Sklep jest zobowiązany do wydania produktów pozbawionych wad fizycznych.
  4. Wszystkie ceny podawane w Sklepie są cenami brutto wyrażonymi w walucie polskiej.
  5. Klientem Sklepu może zostać osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych będąca konsumentem, osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zawierająca umowę na prawach konsumenta, pozostali przedsiębiorcy lub jednostki organizacyjne, które dokonają zakupów w ramach sklepu.
  6. Osoba fizyczna zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, od dnia 01 stycznia 2021 i dla umów zawartych od tego dnia jest objęta ochroną konsumencką pod warunkiem, że umowa, którą przedsiębiorca zawiera ze sprzedawcą, nie może mieć charakteru zawodowego, czyli nie może dotyczyć bezpośrednio branży, w której specjalizuje się przedsiębiorca. Dalej osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zawierająca taką umowę będzie nazywana przedsiębiorcą na prawach konsumenta.
  7. Przedstawiona przez Sklep oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy (zgodnie z art. 71 k.c.).

 

 II.    Zasady zamawiania

  1. Do złożenia zamówienia w Sklepie jest wymagane posiadanie aktywnego adresu email i założenie konta klienta. 
  2. Zamówienia można składać zarówno  poprzez  system logowania klienta na  stronie e-karnisze.com (klienci zarejestrowani),  jak również z wykorzystaniem innych dróg komunikacji:  
  3. Zamówienia w Sklepie można składać 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Niniejszy zapis nie dotyczy zamówień składanych drogą mailową, które są przyjmowane w dni robocze w godz. 10-18.
  4. Zamówienia złożone w dni powszednie po godzinie 18-tej, w soboty, niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy, będą rozpatrywane następnego dnia roboczego w godzinach pracy personelu sklepu (10-18).
  5. Po złożeniu zamówienia na adres mailowy Klienta podany w procesie zamawiania wysłany zostanie mail z numerem i podsumowaniem zamówienia, oraz z numerem rachunku bankowego w przypadku wybranej płatności przelewem.  Umowa sprzedaży zostaje zawarta z chwilą otrzymania przez Kupującego tej wiadomości potwierdzającej przyjęcie zamówienia. 
  6. Sklep oferuje możliwość sprowadzenia towaru nieznajdującego się w ofercie sklepu na specjalne zamówienie. W takim przypadku konieczne jest jednakże pisemne potwierdzenie przez sprzedającego  i kupującego ustaleń związanych z istotnymi warunkami zamówienia. 
  7. Zamówienie specjalne może być opłacane wyłącznie na drodze przedpłaty (przelew lub płatność elektroniczna). 
  8. Firma prowadząca sklep nie jest podatnikiem podatku VAT. Na sprzedany towar wystawiany jest rachunek.
  9. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem lub przedłużającym się czasem kompletowania zamówienia (przekraczającym  4-5 dni roboczych), Klient zostaje niezwłocznie poinformowany o tym fakcie i może wybrać następujące opcje:
    • realizacja częściowa zamówienia,
    • wydłużenie czasu oczekiwania,
    • anulowanie całego zamówienia   

 

III.    Rejestracja klienta w Sklepie internetowym  e-karnisze.com

  1. Klient może założyć konto w sklepie. W tym celu powinien skorzystać z mechanizmu rejestracji oferowanego na stronie sklepu. 
  2. W celu rejestracji w sklepie należy podać tylko adres email oraz własne hasło chroniące dostęp do konta. Hasła nie należy udostępniać innym osobom. 
  3. Nazwą konta (loginem Klienta) staje się jego adres mailowy.
  4. Adres email podany w celu założenia konta nie może być wykorzystany do wysyłania materiałów marketingowych ani newslettera, chyba, że Klient wyrazi na to odrębne zgody.
  5. Rejestracja konta jest konieczna do złożenia zamówienia.
  6. W trakcie rejestracji konta wysyłany jest do Klienta link weryfikujący. Konto zostaje aktywowane dopiero po wykorzystaniu przez  Klienta tego linku.
  7. Klient jest zobowiązany do zgodnego z prawdą wypełnienia formularzy. Podanie nieprawdziwych lub niepoprawnych danych może skutkować odmową  realizacji zamówienia.
  8. Klient ma prawo wglądu we własne dane, ich zmiany, a także ma prawo żądania usunięcia konta.
  9. Pozostałe kwestie związane z ochroną danych osobowych Klienta omówione zostały  w dokumencie Polityka Prywatności znajdującym się pod adresem e-karnisze.com/polityka-prywatnosci.

 

 IV.    Płatności i Wysyłka

  1. Towary zostają wysłane do Klienta po skompletowaniu zamówienia i po zaksięgowaniu wpłaty.
  2. Koszty wysyłki towaru ponosi Klient, chyba, że jego zamówienie osiągnęło poziom gwarantujący darmową wysyłkę.
  3. Opcje płatności oraz informacje o formie, koszcie i przewidywanym czasie dostawy:
    a) Sklep oferuje następujące opcje  płatności: 
    • wpłata na konto (przelew),
    • płatność elektroniczna - przelew natychmiastowy lub BLIK realizowane poprzez system płatności Przelewy24 lub Shoper Autopay,
    • płatność kartą płatniczą. Podmiotem świadczącym obsługę płatności online w zakresie płatności kartami jest w zależności od wyboru użytkownika Autopay S.A. lub PayPro S.A (działający poprzez  serwis Przelewy24). Obsługiwane typy kart płatniczych: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.
    b) Formy i koszty  dostawy:  
    Koszty dostawy są widoczne w koszyku po dodaniu do niego produktów.
    Zamówienia o wartości powyżej 2500,00 zł - dostawa gratis (nie dotyczy to przesyłek dłużycowych i niestandardowych).
    Zamówienia do kwoty 2500,00 zł opłacone przelewem lub elektronicznie: 
    • do 5 kg, maksymalna długość paczki 100 cm, karton, tuba:  150,00 zł;
    • do 20 kg, maksymalna długość paczki 200 cm, karton, tuba: 250,00 zł;
    • do 30 kg, maksymalna długość paczki 250 cm, karton, tuba: 299,00 zł.

W przypadku  ponadwymiarowych przesyłek gabarytowych (o długości powyżej 250 cm)  przesyłki muszą być nadawane transportem dłużycowym za dodatkową opłatą. Opłata ta zależy od wymiarów i wagi przesyłek i jest wyceniana dla każdej takiej przesyłki indywidualnie.

W celu uniknięcia dodatkowych kosztów przesyłki  długie elementy (rury, profile) są  dostarczane w krótszych odcinkach z łącznikami w celu dostosowania długości  do standardowej przesyłki kurierskiej. W przypadku życzenia aby karnisz o długości powyżej 250 cm był w jednej części prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Określimy koszt przesyłki dłużycowej, który zostanie doliczony do finalnej wartości zamówienia.

  1. Czas realizacji zamówienia = czas skompletowania zamówienia + czas dostawy przez firmę przewozową. Przewidywany czas skompletowania zamówienia wynosi 3-5 dni roboczych. Przewidywany czas dostawy w przypadku Firmy Kurierskiej to 4-5 dni roboczych (z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt).  
    Czas realizacji zamówienia jest liczony od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji płatności.
    W przypadku wyboru przez Klienta sposobu płatności przelewem lub kartą płatniczą – od dnia uznania rachunku bankowego Sprzedawcy.

 

 V.    Reklamacje i Zwroty

Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową zgodnie z postanowieniami obowiązującego prawa. 

Właściciel Sklepu dokłada wszelkich starań, aby zamówione artykuły dotarły do Klienta w idealnym stanie.

Reklamacje

  1. W przypadku stwierdzenia przez Klienta niezgodności dostarczonego towaru z umową lub wykrycia wad fizycznych należy niezwłocznie skontaktować się ze Sklepem w celu uzgodnienia sposobu dostarczenia  towaru w celu naprawy lub odesłać go na adres firmy MDecor studio 00-020 Warszawa, ul.  Chmielna 2/31.
  2. W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową Klientowi przysługuje w szczególności uprawnienie do złożenia reklamacji w terminie dwóch lat od daty doręczenia towaru. Na zasadach określonych w ustawie o prawach konsumenta, Klient może żądać przywrócenia zgodności towaru z umową przez jego naprawę lub wymianę. W przypadku gdy naprawa czy też wymiana byłyby niemożliwe lub wiązałyby się ze zbyt dużymi kosztami, konsument ma prawo skorzystać z kolejnych uprawnień: obniżenia ceny towaru albo odstąpienia od umowy sprzedaży.
  3. Do reklamowanego towaru prosimy dołączyć informację zawierającą opis wady produktu lub niezgodności.
  4. Sklep ustosunkuje się do reklamacji w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki reklamacyjnej i poinformuje Klienta o dalszym postępowaniu. W przypadku potwierdzenia zasadności reklamacji Sklep dokona naprawy, wymiany wadliwego towaru na pełnowartościowy lub zwróci pieniądze. Zwrot pieniędzy nastąpi również w sytuacji gdy wymiana lub naprawa nie będą możliwe lub stanowiłyby nadmierny koszt. Ponadto Sklep zwróci Klientowi  koszty odesłania wadliwego produktu.
  5. Sprzedawca jest zwolniony z odpowiedzialności za wadę w następujących przypadkach:
  • gdy kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy i wyraził pisemną zgodę na dostarczenie produktu z opisaną wadą;

 

   Zwroty

  1. Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z dnia 24 czerwca 2014 r., poz. 827) Klient będący Konsumentem oraz przedsiębiorca na prawach konsumenta, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, w terminie czternastu dni od daty otrzymania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie stosownego oświadczenia na piśmie przed jego upływem.  Oświadczenie należy przesłać na adres firmy MDecor studio prowadzącej sklep: 00-020 Warszawa ul.  Chmielna 2/31. 
  2. Wzór oświadczenia o odstąpieniu można pobrać w formacie PDF w zakładce sklepu Reklamacje i zwroty.
  3. Oświadczenie o odstąpieniu  Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta może także przesłać na adres e-mail: cv@e-karnisze.com.
  4. Po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy Sprzedawca wyśle Konsumentowi / przedsiębiorcy na prawach konsumenta potwierdzenie otrzymania oświadczenia na trwałym nośniku (w wiadomości email).
  5. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
  6. Zwrot towaru powinien nastąpić w terminie czternastu dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. Sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu wpłaconych przez Kupującego środków w ciągu 14 dni od dnia przyjęcia oświadczenia.

Zakupiony towar należy zwrócić na adres: 

             MDecor studio   00-020 Warszawa, ul. Chmielna 2/31.

  1. Sprzedawca jest uprawniony do wstrzymania zwrotu płatności do czasu otrzymania zwrotu rzeczy lub dowodu jej odesłania.
  2. Zwrot płatności nastąpi tą samą drogą, którą płatność została dokonana, chyba że Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta zgodzi się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
  3. Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa Kupujący.
  4. Jeżeli Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy oferowany przez sklep, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
  5. W przypadku towarów gabarytowych, których odesłanie nie jest możliwe zwykłą przesyłką pocztową, koszt odesłania może być wyższy niż koszt standardowej przesyłki pocztowej.
  6. Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy (np. obejrzenie i sprawdzenie towaru, na takich samych zasadach, jakby dokonywał zakupu w sklepie stacjonarnym).
  7. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi / przedsiębiorcy na prawach konsumenta, gdy przedmiotem umowy sprzedaży są rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji Klienta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb, a także towary, które są dostosowywane do Klienta np. docięte na wymiar, w niestandardowym kolorze lub kształcie.

 

 VI.    Bezpieczeństwo i Polityka Prywatności

Właściciel sklepu internetowego e-karnisze.com  jako administrator danych osobowych przekazywanych przez klientów Sklepu zapewnia iż:

  1. Dane osobowe Klientów Sklepu są zbierane, przechowywane, przetwarzane i zabezpieczane przez Administratora zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w zgodzie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz.U. z 2014 r. poz. 1182)
  2. Dane osobowe gromadzone przez Administratora Sklepu służą realizacji zobowiązań wobec Użytkowników Sklepu, a także, jeśli Użytkownik wyrazi taką zgodę - w celach marketingu własnego (newsletter) dotyczącego oferowanych produktów i świadczonych przez Sklep usług  zgodnie z Art. 23 Ustawy.
  3. Dane osobowe Klientów nie są przekazywane stronom trzecim.
  4. Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych, poprawiania ich lub żądania ich  usunięcia.
  5. Dane osobowe wprowadzane do sklepu są zabezpieczone certyfikatem SSL.
  6. Mimo podjętych przez Sprzedawcę działań zabezpieczających, użytkownik Internetu musi być świadomy istniejących zagrożeń wynikających z korzystania z usług świadczonych drogą elektroniczną, w tym możliwości przejęcia lub modyfikacji danych osobowych przez podmioty nieuprawnione. Aby zminimalizować ryzyko, zaleca się zainstalowanie na komputerze użytkownika programu antywirusowego oraz wylogowanie się po zakończeniu sesji na stronie sklepu.
  7. Pozostałe kwestie związane z ochroną danych osobowych Klienta omówione zostały w dokumencie Polityka Prywatności który dostępny pod adresem e-karnisze.com/polityka-prywatnosci.

 

VII.     Postanowienia końcowe.

  1. Regulamin jest zawsze dostępny dla Klienta na stronie sklepu  e-karnisze.com w zakładce Regulamin zakupów. Kupujący może go utrwalić w pamięci swojego komputera lub wydrukować.
  2. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie danych zamówienia oraz Regulaminu zakupów następuje za pośrednictwem poczty elektronicznej. Regulamin można pobrać w wersji PDF korzystając z linku na dole strony z regulaminem. Dane zamówień dostępne są także w ramach konta po zalogowaniu.
  3. Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Klienta. Nie może być również w ten sposób interpretowane, gdyż w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem Sklep deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego przepisu regulaminu.
  4. Sprzedający zapewnia Klientowi poprawność działania sklepu internetowego w następujących przeglądarkach: IE wersja 7 lub nowsza, FireFox wersja 3 lub nowsza, Opera wersja 9 lub nowsza, Chrome wersja 10 lub nowsza, Safari z zainstalowanymi najnowszymi wersjami JAVA i FLASH, na ekranach o rozdzielczości poziomej powyżej 1024 px. Używanie oprogramowania firm trzecich mających wpływ na funkcjonowanie i funkcjonalność przeglądarek: Internet Explorer, FireFox, Opera, Chrome, Safari może mieć wpływ na poprawne wyświetlanie sklepu, dlatego w celu uzyskania pełnej funkcjonalności sklepu e-karnisze.com, należy je wszystkie wyłączyć.
  5. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie odpowiednie obowiązujące przepisy prawne
    (ustawa o prawach konsumenta z dn. 30 maja 2014, ustawa z dn. 4 listopada 2022 r. o zmianie ustawy o prawach konsumenta, ustawa o świadczeniu Usług drogą elektroniczną, ustawa o ochronie danych osobowych, prawo telekomunikacyjne w zakresie wykorzystania i stosowania plików cookies oraz Kodeks Cywilny).
  6. Wszelkie spory wynikające z umów zawieranych pomiędzy sklepem e-karnisze.com a Kupującym lub w związku z nimi, mogą być poddane mediacji lub rozstrzygane przed sądem polubownym (ADR). Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod adresem: uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”. Gdyby w terminie 30 dni od wyznaczenia mediatora lub w innym dodatkowym terminie uzgodnionym przez strony mediacja nie doprowadziła do zawarcia ugody, spór zostanie ostatecznie rozstrzygnięty przed sądem właściwym rzeczowo i miejscowo.

Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

  Treść regulaminu w formacie PDF do pobrania

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl