Kontakt

Potrzebujesz pomocy lub dodatkowych informacji?

zadzwoń:

 

+48  22 393 8004
+48  608 677 163 

(poniedziałek - piątek godz. 10-18, sobota godz. 10-14)

 

lub napisz:

 

cv@e-karnisze.com

Bezpieczne zakupy

Posiadamy certyfikowany międzynarodowy znak jakości gwarantujący bezpieczeństwo zakupów

TrustedShops znak jakości i gwarancja bezpiecznych zakupów

 

 

Bezpieczeństwo danych i strony www gwarantuje certyfikat SSL, który szyfruje wszelkie dane i transakcje

Certyfikat SSL chroni dane w sklepie e-karnisze.com

Systemy płatności
Płatności Shoper Autopay
System płatności Przelewy24 - zapłacisz przelewem, kartą lub przez telefon komórkowy
Zapłać telefonem z Blikiem
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Facebook
Reklamacje i zwroty
 

 Reklamacje i zwroty 

 

Sprzedawca jest zobowiązany do wydania rzeczy wolnych od wad fizycznych i prawnych. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową zgodnie z postanowieniami obowiązującego prawa.

Dokładamy wszelkich starań, aby zamówione artykuły dotarły do Klienta w idealnym stanie.

 

Reklamacje

 1. W przypadku stwierdzenia przez Klienta niezgodności dostarczonego towaru z umową lub wykrycia wad fizycznych należy skontaktować się ze Sklepem w celu uzgodnienia sposobu dostarczenia  towaru w celu naprawy lub odesłać go na adres firmy MDecor studio 00-020 Warszawa, ul.  Chmielna 2/31.
 2. W przypadku stwierdzenia wady towaru Klientowi przysługuje w szczególności uprawnienie do złożenia reklamacji w terminie dwóch lat od daty doręczenia towaru. Na zasadach określonych w ustawie o prawach konsumenta, Klient może żądać przywrócenia zgodności towaru z umową przez jego naprawę lub wymianę. W przypadku gdy naprawa czy też wymiana byłyby niemożliwe lub wiązałyby się ze zbyt dużymi kosztami, konsument ma prawo skorzystać z kolejnych uprawnień: obniżenia ceny towaru albo odstąpienia od umowy sprzedaży.
 3. Do reklamowanego towaru prosimy dołączyć informację zawierającą opis wady produktu lub niezgodności.
 4. Sklep ustosunkuje się do reklamacji w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki reklamacyjnej i poinformuje Klienta o dalszym postępowaniu. W przypadku potwierdzenia zasadności reklamacji Sklep dokona naprawy, wymiany wadliwego towaru na pełnowartościowy lub zwróci pieniądze. Zwrot pieniędzy nastąpi również w sytuacji gdy wymiana lub naprawa nie będą możliwe lub stanowiłyby nadmierny koszt. Ponadto Sklep zwróci Klientowi  koszty odesłania wadliwego produktu.
 5. Sprzedawca jest zwolniony z odpowiedzialności za wadę w następujących przypadkach:
  • gdy kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy i wyraził pisemną zgodę na dostarczenie produktu z opisaną wadą.

 

   Zwroty

 

 1.  Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z dnia 24 czerwca 2014 r., poz. 827) Klient będący Konsumentem, a od dnia 1 stycznia 2021 dla umów zawartych od tego dnia także przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą dokonujący zakupu niemającego charakteru zawodowego (przedsiębiorca na prawach konsumenta),  który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, w terminie czternastu dni od daty otrzymania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie stosownego oświadczenia na piśmie przed jego upływem.  Oświadczenie należy przesłać na adres firmy MDecor studio prowadzącej sklep: 00-020 Warszawa ul.  Chmielna 2/31. 
 2. Wzór oświadczenia o odstąpieniu można pobrać w formacie PDF poniżej pod informacją o zasadach zwrotu.
 3. Oświadczenie o odstąpieniu  Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta może także przesłać na adres e-mail: cv@e-karnisze.com.
 4. Po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy Sprzedawca wyśle Konsumentowi / przedsiębiorcy na prawach konsumenta potwierdzenie otrzymania oświadczenia na trwałym nośniku (w wiadomości email).
 5. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
 6. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. Zakupiony towar należy zwrócić na adres: 
  MDecor studio   00-020 Warszawa, ul. Chmielna 2/31. 
 7. Sprzedawca jest uprawniony do wstrzymania zwrotu płatności do czasu otrzymania zwrotu rzeczy lub dowodu jej odesłania.
 8. Zwrot płatności nastąpi tą samą drogą, którą płatność została dokonana, chyba że Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta zgodzi się na inny sposób zwrotu.
 9. Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa Kupujący.
 10. Jeżeli Kupujący wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy oferowany przez sklep, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Kupującemu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
 11. W przypadku towarów gabarytowych, których odesłanie nie jest możliwe zwykłą przesyłką pocztową, koszt odesłania może być wyższy niż koszt standardowej przesyłki pocztowej.
 12. Konsument / przedsiębiorca na prawach konsumenta ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 13. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi / przedsiębiorcy na prawach konsumenta, gdy przedmiotem umowy sprzedaży są rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji Klienta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb, a także towary, które są dostosowywane do klienta np. docięte na wymiar, w niestandardowym kolorze lub kształcie.

Prawo zwrotu dotyczy wyłącznie sprzedaży konsumenckiej oraz osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą dokonującej zakupu związanego z jej działalnością gospodarczą ale nie mającego  charakteru zawodowego.

Możesz pobrać i skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy w formacie PDF.

 

 W sytuacjach spornych dokładamy wszelkich starań, aby w każdym przypadku znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony. 

Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl